O nás

about pic

Od dávných dob se lidé chtěli vydávat do míst, kde jsou intenzívní a krásné zážitky, na horských štítech nebo v jeskyních labyrintech. Od dávných dob ale také lidé řeší problém vlastní bezpečnosti, ať už při objevování přírodních krás, při sportu nebo při práci. Od žebříků a konopných lan vedla napříč stoletími cesta až k moderním pletacím technologiím. Jedním z výrobců, který sleduje moderní trendy ve vývoji bezpečnostních lan je slovenská firma Žilmont.

Žilmont byl po dlouhá léta spolehlivým regionálním výrobcem bezpečnostních lan pro volný čas a práci ve výškách. Změny v managementu výroby lan umožnily sestavit špičkový tým pod logem GILMONTE. Nový tým, nové logo, nová technologie s hlavním posláním, kterým je uživatelský komfort, bezpečnost a dlouhá životnost lan. Na identickou kvalitu lan dohlíží neustále systém řízení jakosti representovaný evropskou normou EN ISO 9001/2000.

GILMONTE bere své závazky vůči bezpečnosti zákazníka vážně. Proto jsme si jako testovací laboratoř a certifikační institut vybrali jedno z nejpřísnějších míst na světě. Je to nově vzniklá laboratoř v Jablonci nad Nisou v České Republice. Jejich špičkové vybavení akreditované světovou horolezeckou unií UIAA odhalí pravý stav vzorků GILMONTE. Tím se námi předané parametry lan stávají čestnou smlouvou mezi GILMONTE a uživatelem našich lan. Krok za krokem se blížíte k úpatí kolmé stěny, která vás povede blíže k vašim snům. Zažijete další chvíle přátelství ve skalních stěnách nebo v jeskyních. Jedním z vašich přátel bude lano GILMONTE. Tichý společník, příjemný v ruce při cvaknutí do další a další karabiny. Ani si nebudete vědomi, že jej používáte, když v chladné jeskyni přesedáte na další vertikálu.

Těšíme se na setkání s vámi na skalních stěnách nebo v útrobách země, stejně tak jako při vaší každodenní práci.

All visual media © by Gilmonte. All Rights Reserved

Gill Arena
lano

Nová Gill Arena v prevádzke.

DRYTOOLING
lano

1 Emil Fraštia (HK Manín)
2 Peter Neštický (HK Skoba Trnava)
3 Ján Svrček (Šarpoš)
Galerie

Gill 8,3 (Novinka!)
lano

Tím Gilmonte Vám představuje novinku - lano Gill 8,3, které dá Vašemu lezení nové možnosti bezpečného zdolání těch nejvyšších met.

Profistatic (Novinka!)
lano

S radostí Vám chceme představit novou řadu špičkových statických lán Profistatic 9B, Profistatic 10,5A, Profistatic 11A uváděných na trh pod značkou Gilmonte.

Events