Novinky

PROFISTATIC
S radostí Vám chceme představit novou řadu špičkových statických lán Profistatic 9B, Profistatic 10,5A, Profistatic 11A uváděných na trh pod značkou Gilmonte. Tyto lana byly speciálně vyvinuté na základě podnětů našich zákazníků a dlouholetých zkušeností naších vývojářů. Lana Profistatic mají vybalancovanou konstrukcí jádra a mohutného opletu, co má za následek zvýšenou životnost lana a výborný handling. Práce s těmito lany vám umožní lepší komfort při jejich používaní. Novou konstrukcí se nám podařilo odstranit často vyskytující se problém statických lán a to je ztvrdnutí lana po vysrážení v studené vodě. Tuto výhodu ocení hlavně jeskyňáři a pracovníci ve výškách, kterých lana často přicházejí do styku s vodou. Lano dokonce po vysrážení ve studené vodě získává ještě lepší vlastnosti, proto doporučujeme lano po zakoupení namočit na 24 hodin do studené vody a potom nechať důkladně vysušit přirozenou cestou mimo dosahu zdrojů tepla a UV záření, které by mohlo lano poškodit. Lana Profistatic jsou navržena pro použití v těch nejnáročnějších podmínkách, kterými jsou práce ve výškách, záchranářské práce, speleoalpinizmus . Pevně věříme, že Vám naše lana poskytnou maximální bezpečnost, vysoký komfort za přijatelnou cenu!

gill 8,3
Tím Gilmonte Vám představuje novinku - lano Gill 8,3, které dá Vašemu lezení nové možnosti bezpečného zdolání těch nejvyšších met. Naším hlavním cílem bolo vyvinout lano s nízkou hmotností, které spolehlivě pracuje v slaňovacích prostředcích při použití v obou lanových systémech, jako lano poloviční nebo dvojité. Precizní mechanická konstrukce dává lanu Gill 8,3 výborný handling a odolnost vůči vnějším mechanickým vlivům. Lano má výbornou odolnost také proti povětrnostním vlivům díky nejnovějším hydrofobním úpravám. Lano Gill 8,3 doporučujeme použít při klasickém lezení, ve vysokohorském terénu a také při lezení v ledu.
Enjoy the gill 8,3 !
Gilmonte Team

15/04/2008

Začátek sériové výroby lan GILMONTE. Dílny nabité moderní technologií začaly připravovat první metry našeho prvního lana: single lano pro sportovní lezení RAASTA 10,0.

14/10/2006

Testovací lezci, kteří testují nově certifikované lano RAASTA 10,0 v oblasti Vysokých Tater, podávají průběžné zprávy o chování lana RAASTA 10,0. Výsledky testů jsou vynikající. Celý tým GILMONTE pracuje na spuštění sériové výroby. Vše uvnitř moderně vybavených dílen GILMONTE podléhá přísné normě EN ISO9001-2000.

29/7/2006

Ukončená CE certifikace našeho lana RAASTA 10,0 v nejpřísnější evropské zkušebně SZU Jablonec nad Nisou. Těžké měsíce vývoje jsou ukončeny. Jablonecká zkušebna je plně akreditována UIAA a splňuje ty nejpřísnější podmínky pro testování horolezeckých a statických lan. Jejich moderní vybavení měří nesmlouvavě pravý stav předkládaných prototypů.

26/6/2006

Gill Arena
lano

Nová Gill Arena v prevádzke.

DRYTOOLING
lano

1 Emil Fraštia (HK Manín)
2 Peter Neštický (HK Skoba Trnava)
3 Ján Svrček (Šarpoš)
Galerie

Gill 8,3 (Novinka!)
lano

Tím Gilmonte Vám představuje novinku - lano Gill 8,3, které dá Vašemu lezení nové možnosti bezpečného zdolání těch nejvyšších met.

Profistatic (Novinka!)
lano

S radostí Vám chceme představit novou řadu špičkových statických lán Profistatic 9B, Profistatic 10,5A, Profistatic 11A uváděných na trh pod značkou Gilmonte.

Events