O nás

about pic

Od dávnych čias ľudia chceli spoznáva miesta, kde zažívajú intenzívne a krásne zážitky, na horských štítoch alebo v jaskynných labyrintoch. Od dávnych čias však ľudia riešia problém vlastnej bezpečnosti, či už pri objavovaní prírodných krás, pri športe alebo pri práci. Od rebríkov a konopných lán viedla stáročiami cesta k moderným pletacím technológiám. Jedným z výrobcov, ktorý sleduje moderné trendy vo vývoji bezpečnostných lán je slovenská firma Žilmont.

Žilmont bol počas dlhého obdobia spoľahlivým regionálnym výrobcom lán pre voľný čas a prácu vo výškach. Zmeny v mangemente výroby umožnila zostavi špičkový tím pod logom GILMONTE. Nový tím, nové logo, nová technológia
sú hlavným poslaním, ktorým je užívateľský komfort, bezpečnos a dlhá životnos lán. Na identickú kvalitu lán dohliada neustále systém riadenia kvality reprezentovaný európskou normou EN ISO 9001/2000.

GILMONTE berie svoje záväzky voči bezpečnosti zákazníka vážne. Preto sme si ako testovacie laboratórium a certifikačný inštitút vybrali jedno z najprísnejších miest na svete. Je to novovzniknuté laboratórium v Jablonci nad Nisou v českej republike. Špičkové vybavenie laboratória akreditované svetovou horolezeckou úniou UIAA odhalí pravý stav výrobkov GILMONTE. Týmto sa nami uvedené parametre lán stávajú čestnou zmluvou medzi GILMONTE a užívateľmi našich výrobkov. Blížite sa k úpätiu kolmej steny, ktorá vás povedie k vaším snom. Zažijete ďalšie chvíle priateľstva v skalných stenách alebo v jaskyniach. Jedným z vašich priateľov bude aj lano GILMONTE. Bdelý spoločník, príjemný v ruke pri cvaknutí do ďalšej a ďalšej karabíny. Ani si neuvedomíte že ho používate, keď si v chladnej jaskyni presadnete na ďalšiu vertikálu.

Tešíme sa na stretnutie s vami na skalných stenách, alebo v útrobách zeme, rovnako ako pri každodennej práci.

All visual media © by Gilmonte. All Rights Reserved

Bond 7,9mm
(Novinka 2017!)

ace novinka 2017 Kompaktné a ľahké lano s perfektným handligom. Ideálne na lezenie na skalách a ľade, vysokohorskú turistiku a všetky ostatné činnosti, pri ktorých sú potrebné dve laná. Certifikované ako polovičné a dvojité lano.
Viac...
Váš team Gilmonte

ACE 9,0mm
(Novinka 2017!)

ace novinka 2017 Špičkové lano, certifikované ako jednoduché, polovičné a dvojité . Vďaka jeho nízkej hmotnosti, kompaktnosti, perfektnému handlingu, nízkej rázovej sile a jeho vodoodpudivej impregnácií je ideálnym spoločníkom pri extrémnom voľnom lezení v horách, onsight, flash a redpoint lezení.
Viac...
Váš team Gilmonte

Next 9,6
(Novinka 2015!)

next novinka 2015 NEXT znamená ďalší posun vo vašej výkonnosti. Váš budúci partner, na ktorého sa môžete spoľahnúť. Nízka váha 60 g, priemer 9,6 mm neznamenajú nižšiu bezpečnosť a životnosť. Tomu zodpovedá aj počet UIAA normovaných pádov na úrovni 7. Next Vás posunie tam, kde ste ešte nikdy predtým neboli bez toho, aby ste o ňom vedeli. Tajomstvo je zakódované v jeho nízkej hmotnosti a perfektnom handlingu.Lano je určené pre oblasť športového lezenia, skalky, mixové a ľadové lezenie, skalné steny.
Viac...

Váš team Gilmonte

Facelift Raasta 10,0
(Novinka!)

Dlhodobým zlepšovaním výrobného procesu sa nám podarilo zvýšiť bezpečnostný faktor. Pôvodne sme garantovali 7 UIAA pádov po vykonaní úprav sa nám toto číslo podarilo zvýšiť na 10 garantovaných UIAA pádov. Ďalšou významnou zmenou vykonanou na základe požiadaviek našich zákazníkov bolo mierne zvýšenie kompaktnosti a pritvrdenie lana. Uvedená zmena prospela k zlepšeniu prace s týmto lanom bez zhoršenia celkového „handlingu“. Čo dodať na záver ... V tejto váhovej a priemerovej kategórii konkurenta len veľmi ťažko nájdete.
Váš team Gilmonte

Facelift Statik 10,5mm
(Novinka!)

Lano Statik 10,5 prešlo významným konštrukčným faceliftingom. Hlavná zmena sa týka podielu jadra, ktoré sme zvýšili tak by lano bolo kompaktnejšie. Tento podiel je stále ladený tak aby lano aj po vyzrážaní pri styku s vodou nestvrdlo nad akceptovateľnú úroveň. Vyšší podiel jadra mal samozrejme pozitívny vplyv na zvýšenie pevnosti lana min. na úroveň 31 kN. Čo dodať na záver ... V tejto váhovej a priemerovej kategórii konkurentov len veľmi ťažko nájdete.
Váš team Gilmonte

Podniková predajňa
lano

Vážení zákazníci, Na základe vašich požiadaviek sme zriadili novú podnikovú predajňu, do ktorej Vás srdečne pozývame.


Events